Neskutečný první Vlčkovický jarmark

V naší obci Vlčkovice v Podkrkonoší proběhl dne 4.5.2024 první Vlčkovický jarmark v novodobé historii. Nervozita byla převeliká, vždyť jsme nikdo netušili do čeho se to vlastně pouštíme, ale úkoly byly rozdělené, počasí objednané a chuť vyzkoušet něco nového veliká. Tak jsme se do toho pustili.

V sobotu ráno, s příjezdem trhovců, to vše začalo. Pro nás nepřipravené to bylo zpočátku trochu dost chaotické, neboť vypuklo nečekaně vše najednou. Nutno však dodat, že všichni prodávající byli slušní, ohleduplní k naší nevědomosti, jak to má vlastně fungovat, a tolerantní k počátečním zmatkům. Za to jim veliké díky. Nicméně všichni doraživší se porovnali dle našich pokynů a v 9:00 jsme mohli vítat naše první návštěvníky.

A pak už celý jarmark žil svým vysněným životem. Prodejci prodávali ať už langoše, mléčné výrobky, uzeniny, sladké, řecké produkty, kávu, pekařské výrobky, šperky, různé dárkové předměty, tak i macramé, keramiku, květiny, sadbu, ponožky, knihy, obrazy, hlavolamy či koření. Děti si mohly vyzkoušet točit na keramickém kruhu, zatloukat hřebíky či rozbít geodu, svézt se na poníkovi nebo zhlédnout loutkové divadlo.

Pro dospělé bylo připraveno vystoupení hudební skupiny Pěna z Trutnova, koncert Daniely Filo v kostele, ukázka vytažení čerstvě upečeného chleba přímo z venkovní pece u Vojtěchů, či komentované prohlídky našeho kostela sv. Josefa. V neposlední řadě se každý, kdo měl zájem, svezl v naší chloubě vesnice – hasičským vozidlem Mercedes Daimler Benz z roku 1937 – a že zájem byl veliký. Občerstvení zajišťoval pan Jiří Schreiber v místním pohostinství, jehož kuchařské umění je nezpochybnitelné.

Za pořadatele můžu konstatovat, že návštěvnost více než 800 lidí je naprosto úžasná, chování trhovců bylo ukázkové a doprovodný program skvělý.

Pevně věříme, dle dosavadních ohlasů, že i Vám se náš první ročník líbil tak jako nám a vytvoříme novou Vlčkovickou tradici – Vlčkovický jarmark.

Tak na dalším Jarmarku! 😁
Eva


Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..